10 Kasım..

Koramiral’in gözyaşları
Koramiral Alev Gümüşoğlu
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 68′inci yılında İzmir’de de törenlerle anıldı. Törenin gösteri bölümünde duygulanan Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Alev Gümüşoğlu ise gözyaşlarını tutamadı.

Cumhuriyetin güvencesi O’nu anlamak
Atatürk
TÜRK ULUSU, ATA’SINI UNUTMADI, UNUTMAYACAK Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer: Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu bu. Atatürk’ü anlayan, düşüncelerindeki derinliği kavrayan, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde yaşamını biçimlendiren kuşaklar, Cumhuriyet’in her dönemde ayakta kalmasının, bağımsız, çağdaş, ulusal bir devlet olarak varlığını sürdürmesinin en büyük güvencesi olacaklar. Türk ulusu, Atatürk’ü unutmadı ve unutmayacak.

Milyonlar gözyaşlarıyla uğurladı/ Video


Siyasilerden mesajlar

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türk Ulusu’nun, Atatürk’ü unutmadığını ve unutmayacağını belirterek, “Ulusumuz, ilke ve devrimlerine, düşünce sistemine ve cumhuriyetimize her koşulda sahip çıkacak” dedi.

Nerede nasıl anılıyor

Yaşamını milletine adayan, bir imparatorluğun küllerinden ulus yaratan Atatürk’ün, ebediyete intikal edişinin 68. yılında yurt genelinde düzenlenen törenlerle anılıyor.

Ulu Önder Atatürk Çin’de de anıldı

Taksim’de tören

Ulu Önder Atatürk, ölümünün 68. yıl dönümünde Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde düzenlenen törenle anıldı. Tören, İstanbul Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, 1. Ordu Komutanlığı ile diğer kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti çelenklerinin anıta konulmasıyla başladı.

“Türk Ulusu yılmadan çalışacak”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 68. yılında Anıtkabir’de düzenlenen devlet töreniyle anıldı. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer başkanlığındaki devlet erkanı, Atatürk’ün kabrine çelenk koyarak, manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu.

ATO Anıtkabir’i 500 bin çiçekle süsledi

Ankara Ticaret Odası (ATO), Atatürk’ün ölümünün 68′inci yıldönümünde Anıtkabir’i çiçeklerle süsledi. Ankara Çiçekçiler Odası’yla birlikte gerçekleştirilen süslemede, 500 bin dal çiçek kullanıldı.

68 yıl önce böyle uğurlandı

Doğumunun 125. yıldönümünü de kutladığımız Büyük komutan, büyük devlet adamı, reformcu, cumhuriyetçi, halk adamı, Türk milletinin Ata’sı ebediyete intikal edeli tam 68 yıl oldu.

Gözyaşları sel oldu

10 Kasım 1938 sabahı acı haber tüm yurda yayıldı. Her yerde milli bir yas yaşanıyordu. Türk milleti zamansız ebediyete intikal eden Ata’sına ağlıyordu… İşte böyle uğurladılar…Foto Galeri

125. yıl anısına

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından Atatürk’ün doğumunun 125. yılı anısına düzenlenen Atatürk Fotoğrafları Sergisi açıldı.

Liseli gencin Atatürk sevgisi

Kayseri’deki Feyziye Memduh Güpgüpoğlu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Muhammet Ünlü, ‘Atatürk’ konulu 20 tablo yaptı. Ünlü, “Atatürk’ü çok seviyorum. O’nun tablolarını yapmaktan gurur duyuyorum” dedi.

Alıntı = ” http://www.hurriyet.com.tr “

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Diğer Yazılar

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu