4 GB Ram Aldım..

Bir kaç gün önce SanalMarketim ‘ den 4 GB ‘ lık KINGSTON HyperX 4GB 800MHz DDR2 CL5 (5-5-5-15) KHX6400D2K2/4G marka ram aldım .

Şimdi öncelikle sürecin nasıl ilerlediğini anlatayım ;
Perşembe günü mal ellerinde olmadığından ön sipariş verdim . Sonrasında yarım saat içinde Sanal Marketimden bana telefonla döndüler ve malın şuanda ellerinde olmadığını benim verdiğim siparişin ön sipariş olduğunu belirttiler , ben de bildiğimi söyledim ve tahminen ne zaman elimde olur diye sordum . Pazartesi büyük bir ihtimalle elimde olabileceğini söyledir . Böylece yarım saat içinde siparişim onaylanmış oldu .

Sonrasında Pazartesi siteden sipariş durumunu öğrenecektim baktım ki hala stoklara girmemiş . Heralde yarına kaldığını düşünerek yine de arada sırada sipariş durumunu kontrol etmeye devam ettim . Ertesi gün ( Salı ) malın stoklara girdiğini ve benim kargomun yola çıktığını gördüm . Referans numarası aracılığıya saat saat kargomun nerde olduğunu takip ettim . Öğlen saatleri gibi kargo elime geçti .

Yoğunluktan dolayı bir iki gün sonra anca paketi açıp ramleri deneyebildim . Teslim alırken kargo poşetindeki ” Hasarlı ürünleri teslim almayınız . ” yazısı gözüme çarptı . Biraz baktıktan sonra herhangi bir çizik ezik olmadığı için teslim aldım . Kargo poşetini yırttıktan sonra ufak bir Sanal Marketim kutusu içinde ramleri gördüm , üstündeki ” Masa Vidaları ” yazısına bir anlam veremedim . Neyse kutuyu açtım baktım , ramlerin yanındaki köpükler paramparça olmuş ve muhtemelen ramler yol boyunca sağa sola çarpa çarpa gelmişti .

Umutsuz bir şekilde ramleri bilgisayara taktım , bir problem olmadığını görünce sevindim . Ama bir de şu hdd ‘ yi almak istediğimden tereddüte düştüm şimdi . Hdd ‘ ler gerçekten hassas parçalar yol boyu sağa sola çarparsa benim elime geçene kadar bozulur diye korkuyorum .

Ramlerden memnun muyum ? Evet gayet memnunum , uzun zamandır 1 GB ram kullanıyordum Vista da bilgisayarı bayağı zorluyordu . Bu 4 GB ramler ilaç gibi geldi diyebilirim :) Ha bir de bir sorunum var , ramler 800 mhz olmasına rağmen 667 mhz olarak çalışıyorlar , anakartım 800 mhz destekliyor ama biosdan ve Everest adlı program aracılığıyla baktığımda 667 mhz olarak çalışıyor gözüküyor . Problem nedir çözemedim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim . Daha ayrıntılı açıklamayı şuraya yazdım .

Konu ile alakalı SanalMarketime iletişim formu aracılığıyla bir mesaj yolladım cevap gelince , onu da burada yayınlarım .

Güncelleme ;
Cevap geldi ..

Gönderen : Deniz Erdem Karaduman ( 07.08.2008 – 20:18:07 )

Geçen gün web sitenizden KINGSTON HyperX 4GB 800MHz DDR2 CL5 (5-5-5-15) KHX6400D2K2/4G marka ram aldım . Bugün ram ‘ i taktım denedim sorunsuz çalışıyor . Ups aracılığıyla göndermiş olduğunuz kargoyu çok özensiz bulduğumu belirtmek için yazıyorum bunları . Kargo geldiğinde pakette zarar görmüşse çizik varsa vs kabul etmeyiniz yazıyordu , baktım pakette hiçbir problem yoktu . Ancak Sanal Marketim kutusunun üstünde ” Masa Vidaları ” yazıyordu ve içindeki köpükler paramparça olmuş muhtemelen de ram yol boyunca sağa sola çarpa çarpa gelmişti . Sormak istediğim kutunun üstünde neden ” Masa Vidaları ” yazısı vardı ? Vida gönderiyoruz diye mi verdiniz acaba kargoya ? Ayrıca bir değilde 2 kutu içine de koyabilirdiniz sağlamlık açısından zira ufacık köpükler hemen kırılmıştı , bir dahaki sefere lütfen biraz daha sağlam bir şekilde , daha sarsılmayacak şekilde kargolama ya! pınız . Ramlerde bir sorun yok ama farklı da olabilirdi . Bildiğim , güvendiğim ve internetten alışveriş yaptığım tek sitenin böyle özensiz bir kargolama yapması ( ki birçok yerde sağlam bir şekilde , ürüne hiçbir zarar gelmeyecek şekilde kargo yaptığınızı okumuştum ) beni üzdü . Bir daha böyle üzücü bir olayla karşılaşmamayı dilerim . Zira sitenizden Hdd de almayı düşünüyordum fakat bu kargonun ardından biraz şüpheye düştüm . İyi çalışmalar ..

Gönderen : Sanalmarketim.com ( 08.08.2008 – 11:36:36 )

Merhabalar,
Normalde diğer firmaların yaptığı gibi sadece ram alındğı zaman poşete koyarak göndermek yerine ürün kargoda hasar görmesin diye kutulanarak gönderilmiştir. Yeni taşındığımız için elimizde yeterli koli olmadığından taşınırken kullanılan bir kutunun içerisine konmuştur. Ürün içerisine koyulan köpükler korgada değil, kargolanırken bilinçli olarak kırılarak koyulmuştur. Böylece kutunun içerisindeki boşluklar en aza indirilmiştir. Eğer köpükler kırılmadan koyulursa kargoda dışardan alınan darbelerle ürününüzün zarar görme ihtimali daha fazla olacaktır.
Sitemizden gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz. Satın alacağınız ürünler kargoda minimum hasar görecek şekilde kutulanarak gönderilmeye devam edecektir.
İlginize teşekkür ederiz.

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Benzer Yazılar

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu