AB, ATATÜRK portreme dokunma…!

AB Uyum yasaları gereğince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldırılması tasarısı geniş kitlelerce İnternet üzerinde tepki alıyor. Elektronik iletilerle bu durum protesto ediliyor. Ulusal bilincin yavaş yavaş yok edilmemesine bu kadar müsamaha gösterilmesini kınayan mesaj ve iletiler yurdun dört bir yanına yayılmaya başladı bile.

Protestonun özünde ise;”Türkiye Cumhuriyeti’ni, militarist bir devlet, Mustafa Kemal Atatürk’ü ise sadece bir asker olarak gören AB zihniyetine ve onun gibi düşünen Avrupa Birliği yetkililerine karşılık olarak başlatılan bu tepkinin uzun soluklu olması gerektiği ve hükümetin bu konuda yapması gerekenin ise bir program dahilinde Atatürk’ü, ve onun barışa olan inancını AB ülkelerine anlatabilmesi için gerekli programı bir an önce yürülüğe koyması olduğu… Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak AB sürecinde Cumhuriyetin temel değerlerine ve ilkelerine gelebilecek bu tür müdahalelerin önüne bir an önce geçilmesinin gerekliliği” düşüncesi yatıyor.

Geçtiğimiz günlerde de CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü, Türkiye-Avrupa Karma Parlamentosu Eş Başkan Yardımcısı Andrew Duff’un, Mustafa Kemal Atatürk’ün resimlerinin devlet dairelerinden kaldırılması yönünde açıklamalarını Mecliste taşımıştı. TBMM Başkanlık Divanı’na soru önergesi veren Ülkü, Duff’un açıklamalarına Türk Hükümeti’nin nasıl bir tavır gösterdiğini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlamasını istemişti.

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Diğer Yazılar

“AB, ATATÜRK portreme dokunma…!” yazısına 1 Yorum Yapılmış

  1. Tarih Makaleleri :

    Cok guzel, tesekkur ederim.

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu