Dizilerin Tanıdık Yüzü Melek Baykal

Melek Baykal

İşte huzurlarınızda ” Cennet Mahallesi ” ve ” Görgüsüzler ” dizileriyle dikkatleri üzerine çeken ve son olarak da ” Akasya Durağı ” ‘ ında rol alan oyuncu Melek Baykal ta ta ta taaam :)

Öncelikle Vikipedi ‘ ye bir göz attık . Melek Baykal ‘ ın kısa bir özgeçmişini şurda bulduk ;

Tiyatro ve dizi sanatçısı . Ferhunde Hanımlar dizisindeki Nermin , Hayat Bağlarındaki Nurhayat ve Cennet Mahallesindeki Pembe rolleriyle tanınır . Ankara ‘ da çekilen Ferhunde Hanımlar dizisiyle tanınmasının ardından gelen teklifleri değerlendirerek , İstanbul ‘ a yerleşmiştir .

İstanbul doğumlu olan ve henüz 17 yaşındayken tiyatroya başlayan Baykal , ilk oyununda 85 yaşında bir kadını canlandırarak takdir topladı . Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur . Uzun süre Ankara Devlet Tiyatrosu ’ nda çalıştı . Dizi filmlerde rol almasına rağmen henüz bir sinema filminde oynamadı . Cennet Mahallesi adlı dizideki performansıyla beğeni topladı .

E tabi bu yazı biraz eski kalmış , zira Melek hanım hızlı temposuyla yazının başında da bahsettiğimiz gibi önce ” Görgüsüzler ” sonra da ” Akasya Durağı ” dizilerinde rol aldı ve hala alıyor . ( 07.08.2008 )

” Ferhunde Hanımlar ” dizisinde hafif tırlatmış olan Nermin karakterini canlandırdı . Eğlenceli bir tipti . Mikrofon yerine fiş ( evet elektrik fişi ) kullanarak evde şarkı söylüyordu , o derece çatlak yani :D

” Melek Apartmanı ” dizisinde Melek karakterini canlandırıyordu . Valla ne yalan söyleyelim orda nasıl bir karakter canlandırıyor bilmiyoruz izlemedik görmedik :D Acucuk aldığımız duyumlara göre dizide ” Melek Apartmanı ” ‘ nın sahibesi rolünü oynuyordu . Apartmanda çocukları da oturuyordu ve ailecek mutlu mesut yaşayıp gidiyorlardı . Şair bir damadı ilham perisini bekliyordu , dizi bitti ama kim bilir belki hala bekliyordur .

” Hayat Bağları ” dizisinde 3 çocuk annesi Nurhayat ‘ ı canlandırıyordu . Dizinin ilk bölümlerinde evli olan Nurhayat daha sonra kocasının ihanetiyle 3 çocuğunu da alarak albay emeklisi olan babasının evine gidiyor . Hayat mücadelesine böyle başlıyor ve 3 çocuğuyla bu mücadelesine devam etmeye çalışıyor .

” Cennet Mahallesi ” dizisinde aksi bir gacıyı canlandıriir beya . Abe öle küpek bir gacıdır ki habire habire çektirir kızancıklara izin vermez ki evlensinler beya . Bir de te bunların bir komiserleri vardır te be onu bir gün öldürücekler kalpten . Aman işte büle bişedir bu da .

” Akasya Durağı ” hepimizin ( 70 milyon bizi izliyor , ne hepimiz kardeşim ne hepimiz saçmalama ) son günlerde televizyonda gördüğü bir yaz dizisi . Bu dizide Melahat karakterine can vermektedir ( oha ! ) . Başlarda zengin olan Melahat kocasının intiharı ile kızıyla birlikte kendine yeni bir hayat kurmuştur . Bu hayatta mümkün olduğunca tutunmaya çalışan Melahat taksicilik ile geçimini sağlamaya çalışır . Melahat ‘ in kızı Tuğçe zengin bir ailenin çocuğuyla nişanlıdır . Ama gelin görün ki bu aile Tuğçe ‘ nin babasının intihar edip varlığını kaybetmesinden sonra fırıldak gibi dönmüş ve çocuklarını Tuğçe ile evlendirmekten vazgeçmiştir . Şimdilik biz de bu kadarını biliyoruz , ilerleyen günlerde yeni bölümlerde neler olacak hep beraber göreceğiz . ( 70 milyon ha ona göre )

Bir de ” Cennet Mahallesi ” dizisinin devamı niteliğinde ” Görgüsüzler ” var . Onun için ayrı bir anlatıma gerek yok diye düşünüyorum zira herşey aynı , niye yeni bir isim altında yeni bir dizi yaptıklarını da merak etmiyor değilim .

Son olarak da ” İlle De Roman Olsun ” yarışmasında Jüri üyesidir kendisi .

Şimdi gelelim diğer kaynaklara ;

Ekşi sözlükten Melek Baykal hakkında bir kaç alıntı ;

deli karakterleri oynayınca** daha bir tatlı oynayan, daha bir izlenesi olan süper oyuncu. gerçekte de az bir az deli olduğunu umduğum kadın.

rol yaptığına dair belli emarelerin yakalanmasının güç olduğu yetenekli oyuncu. dramalara cuk oturan bir ifadesi olmasına rağmen şaşkınlık verici bir şekilde komedi dizisinde de ne kadar başarılı olduğunu göstermiş, bundan dolayı hayranlık uyandırmıştır. (bkz: cennet mahallesi) izleyenin kendisine sorduğu “ben bu başı sonu belli kalitesiz yapımdan ne zevk alıyorum da izliyorum” sorusunun cevabı olan kaliteli insandır. ayrıca kendisini çok çekici bulurum. buna neden olan onun kayıtsız kalınamayacak şekilde ışıldayan zekası, yeteneği ve doğallığı mı yoksa gözlerinin güzelliği mi halen çözemedim. sanırım hepsi.

Uludağ sözlükten Melek Baykal hakkında bir alıntı ;

kendisini denizde yüzerken görüntüleyen magazincilere “aç kalırsınız benden magazine malzeme” çıkmaz diyerek şaka yollu takılmış, usta oyuncu.

Pembe GacısıPembe gacısının yazı hakkında yorumu ; 

Te be ne dersiniz ne yazarsınız çizersiniz benim hakkımda gelirsem oraya hepinizin azını caaaart diye yırtarım

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Benzer Yazılar

“Dizilerin Tanıdık Yüzü Melek Baykal” yazısına 4 Yorum Yapılmış

 1. ferda :

  pembe abla seni çok seviyorum ben diyarbakırdan ferda seni çok seviyorum bi magazine falan çıkarsan bana selam ve öpücük gönder ama cennet mahallesinde süpersin ablacım ben 1 2 yaşın da bir kızım hadi öptüm by by

 2. selma :

  melek abla seni çok seviyorum

 3. selma :

  melek abla lütfen cv verirsen sevinirim yorumları oku çok güzelsin

 4. selma :

  cevap demke istedim

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu