-Erişimi Yasaklanmış Sitelere Giriş-

Hepinize Merhaba

Bu yazımda erişimi durdurulmuş sitelere üçüncüparti yazılımlar olmadan nasıl giriş yapacağımızı anlatacağım.

Normalde sizlerde bu sitelere girebiliyorsunuz fakat proxylerle uğraşmaktan sıkılmış durumdasınızdır biliyorum Anonymouse gibi sitelere de ihtiyaç duymayacaksınız.

Şimdi aşağıda anlatacağım yazıda yapacağımız adımlar aslında çok kolay fakat hiç bilmeyen arkadaşlar olabileceğinden resimler ile anlattım.

1
İlk resimdede anlaşıldığı gibi Ağ Bağlantılarımdan Kullandığınız Bağlantının üzerinde özellikler seçeneğine giriyorsunuz. (USB Modemlerde DNS’i Otomatik Aldığından Denemedim Bilginize) Kablolu Router’lı modem de Ve Linksys Wifi Modem de denedim.
2
Resim 2 ‘dede gördüğümüz gibi TCP/IP Protokolünü seçip özelliklere tıklıyoruz. Sonra Aşağıda bulunan resimdeki pencereyle karşılaşacaksınız.
3

Yukarıdaki gibi Yeğlenen DNS sunucusu bölümüne 4.2.2.1 şeklinde ayarladıktan sonra Tamam’a tıklayıp çıkın. Ve dilediğinizi yapın. Artık bloke edilmiş sitelere girebileceksiniz.NOT: DNS’i Elle vermenin hiçbir dezavantajı yoktur. DNS Telekom tarafından otomatik olarak verildiği için onların emri altında kalıyoruz Fakat ufak bir kandırmaca ile Telekom Sen sağ ben selametAyrıca ISA Server kullanan ağ altındaki arkadaşlar dns i değiştirirseniz bir sorun oluşabilir lütfen önce bir pc de denemenizi öneriyorum.

Alıntı : www.wardom.orgThEBLaCkDeaTH ‘ e teşekkürler.

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Diğer Yazılar

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu