Hermafrodit

Uzun bir aradan sonra merhaba ..  Ne yaptım bu süre içersinde ? Memlekette idim , hem üşendiğim hem de yazacak bir şey bulamadığım için 15 gün boyunca siteye yeni bir yazı eklemedim . Hayatım hep aynı işte değişiklik olarak bugün yeni bir dizi olan ” How I Met Your Mother ” Türkçe meali ” Ananızla Nasıl Tanıştım ” ‘ a yakın bir anlamı olan diziyi izlemeye başladım :) Onu da bir sonraki yazıda yazacağım .

Şimdi biz başlıktaki konumuza gelelim . Bu kelimeyi bugün ilk defa ” Ananızla Nasıl Tanıştım ” dizisinde duydum . ” O ne lan ” tarzı bir tepki verdikten sonra internetten araştırmaya karar verdim . Baştan kanser türü bir hastalık gibi düşündüm ama arama sonuçları bambaşkaydı .. Nasıl söylesem bilemiyorum kötü de bir durum aslında bu durumdaki insanlar ” ne sizden ne bizden ” ‘ in biraz daha fazlası gibi düşünebileceğimiz ” hem sizden hem bizden ” kategorisine giriyorlar . Nasıl yani diyorsanız Vikipedi ‘ de yer alan metne bir bakalım ;

Hermafrodit hem erkek hem de dişi üreme organı bulunduran canlılara verilen addır .

Kelime olarak hermafrodit yunan mitolojisindeki Hırsızlık Tanrısı Hermes ile Güzellik Tanrıçası olan Afrodit ‘ in adlarından gelmektedir . Efsaneye göre Afrodit ile Hermes ‘ in bir oğulları olur . Adını Hermafrodit koyarlar . Hermafrodit o kadar güzeldir ki bir su perisinin dikkatini çekmiştir . Peri kız , sürekli ona yakınlaşmak için uğraşır ; ama Hermafrodit ‘ in nazı ile karşılaşır . Bir türlü yüz bulamayan peri kız , Hermafrodit gölde yüzerken birden karşısına çıkar ve sıkı bir şekilde ona sarılır . Tanrılara onları birbirlerinden ayırmamaları için yalvarır . Sonunda dileği kabul olur ve ikisi de aynı vücutta can bulurlar . Böylece ortaya çift cinsiyetli bir yaratık çıkar .

Nasıl oluyor bu iş diyorsanız şu ( Dikkat : +16 göreceğiniz şey cinsel uzuv (lar) ) resme bakın . İşte böyle ilginç bir şey . Hermafroditlik hakkında ek$iden bir kaç diğer bilgi ;

ilk bakışta hem vajinaya hem de penise sahip olunmasının yanısıra genellikle eksik olan şey testis tabir ettiğimiz sperm yuvası yahut yumurtalıklardır. kişide testis mevcut değilse erkeksi özellikler ; yumurtalıklar mevcut değilse kadınsı özellikler yok edilir ve tek üreme organlı kısır bir insan meydana gelir . ama nadir de olsa hem testise hem de yumurtalıklara sahip olan hermafroditlere doğar doğmaz ailesinin istediği cins yönünde işlem yapılır.

ayrıca çiçekli bitkilerin çoğunda , solucanlarda , yosunhayvanlarında , salyangozlarda ve asalaklarda hermafroditlik yaygındır .

Yani bu arkadaşlar genel olarak kısır oluyorlar .

Not : Arkadaşlar yazıyı kesinlik bir alay konusu olarak ele almadım lütfen yanlış anlamayın sadece nasıl anlatacağımı bilemediğim ve rahat olarak anlatabileceğim bir konu olmadığı için çeşitli benzetmeler yapmaya çalıştım .

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Diğer Yazılar

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu