Hi5 ‘ dan Sahte Profil , Fotoğraf Kaldırma

Afedersiniz göt evladının biri kız arkadaşımın resmiyle sahte profil açmış bir sürü de abazayı kendi listesine arkadaş olarak eklemiş . Durumu görünce hemen araştırdım hi5 ‘ dan profil nasıl kaldırılıyor diye , burdan da sizlerle paylaşmak istedim olur da başınıza böyle bir şey gelirse diye ..

Öncelikle şuraya giriyoruz . Burdaki formu dolduruyoruz . Yalnız dikkat etmeniz gereken bir kaç bir şey var burada . Eğer ki tamamen sahte bir profilse adınızı doğru girin . Ayrıca eğer fotoğraflar sitenizden vs. alındıysa sitenizin adresini alırken kullandığınız mail adresini giriniz .
” What type of abuse are you reporting? : ” kısmında ” Copied photos or fake profile ” seçeneğini seçin .

” Profile address of the member you are reporting : ” bölümünde eğer sadece bir fotoğraf çalıntıysa o resme tıklayıp adres çubuğundaki adresi kopyalayın .
http://www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?ownerId=191837221&artistType=&photoFuid=002033255703003JG2Ly332557
gibi birşey olmalı . Profil komple sahteyse ( sizin isminiz üzerine açılmış ve sizin fotoğraflarınız kullanılmış ise ) yine aynı şekilde adres çubuğundaki adresi alabilirsiniz .

” Please describe the abuse issue you are reporting or the problem you are experiencing with another member : * ” bölümüne eğer sadece bir fotoğraf sahte ise ;
This photo is taken from my website ( http://www.asitweb.net ) Please remove my photo from this profile .
gibi bir şey yazın adres kısmına da fotoğraf alındığı sitenizin adresini girin .

Eğer bütün profil sahteyse ( isminiz ve fotoğraflarınız kullanılmışsa ) ;
This person copied my photo from my website ( http://www.asitweb.net ) and also its a fake profile . Please remove this profile . Thank you .
yazın .

Ben 1 gün içerisinde tüm profili kaldırtmayı başardım . Umarım başınıza gelmez ama gelirse yukarıdaki adımları izlerseniz 2 iş günü içerisinde ilgileniyorlar ..

Dip not : Adres kısımlarını yazarken fotoğrafınızın bulunduğu tam adresi yazmalısınız . Yani ben örnek olarak http://www.asitweb.net yazdım ama siz sadece site adresini değil de http://www.siteadresi.com/fotograflarim/ gibi tam adresi yazmalısınız .

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Diğer Yazılar

“Hi5 ‘ dan Sahte Profil , Fotoğraf Kaldırma” yazısına 2 Yorum Yapılmış

  1. İbrahim :

    Hala Hi5 iş yapıyor mu şu devirde … Yardım ve bilgilendirme için teşekkürler …

  2. kaptan :

    benim de sahte profilimi açmışlar çok teşekkür ediyoruz size bilgilendirdiğiniz için

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu