Kullandığım Web Tasarım Programları

Web Tasarım
Dün İbrahim Çakıcı ‘ dan bir mim pası aldım . Vaktim varken hemen cevaplayayım ..

Öncelikle kodları düzenlemek veya kod yazmak için Notepad++ programını kullanıyorum . Php ve css ‘ de kodları renklendirme özelliği çok işime yarıyor .

Eğer herhangi bir grafik çalışması veya banner , header vs. yapacaksam Photoshop ‘ u kullanmaya çalışıyorum . ( Dikkat ediniz kullanıyorum değil kullanmaya çalışıyorum :) )

FileZilla ftp programı ile hızlı bir şekilde dosyaları sunucuya gönderiyorum . FileZilla ‘ yı özellikle tavsiye ederim , çok basit bir arayüzü var ve gereksiz bir çok özellikten arındırılmış bir program .

Eğer Css ‘ de sorunlar oluşursa Firefox ‘ un Web Developer eklentisi ile divlerin ölçülerine daha kolayca bakıp ona göre ayarlıyorum .

Genelde Wordpress üstüne birşeyler yapmaya çalıştığım için localde denemek yerine eğer temada değişiklik yapacaksam Theme Test Drive adlı Wordpress eklentisini kullanıyorum , yok temada değil de kodlamada değişiklik yapacaksam genelde gece blogu kobay durumuna sokuyorum :) Eğer Wordpress ‘ den farklı bir projeyi localde denemem gerekiyorsa Wamp ile kurduğum localde denemeleri yapıyorum .

Daha sonra başta Opera olmak üzere , Internet Explorer , Firefox , Google Chrome ve Safari ‘ de test ediyorum . Internet Explorer ‘ ın farklı versiyonlarında test etmek için de IETester programını kullanıyorum .

Mim pası için İbrahim Çakıcı ‘ ya teşekkür ederim . Ben de mimi cevaplaması için Megu ‘ ya , Ahmet Çakır ‘ a , Mertcan ‘ a ve eğer içerik olarak bir problem yaratmayacaksa Weboha ‘ ya paslıyorum .
Pasladığım arkadaşların bloglarını inceledim bu mimi yazmamışlar , ama eğer gözümden kaçtıysa ve zaten yazmışlarsa kusura bakmayın .

Yazı için kullandığım resmi de şu siteden aldım .

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Benzer Yazılar

“Kullandığım Web Tasarım Programları” yazısına 4 Yorum Yapılmış

 1. Tasarım Yaparken Hangi Programları Kullanmalı? | Sinerjik Günlük :

  [...] Asitweb [...]

 2. Berkan :

  Yazın o kadar güzel olmuş ki tadından yenmez

 3. Tasarım İçin Hangi Programları Kullanmalı? | Batuhan Bulak :

  [...] Asitweb [...]

 4. Web Tasarım İçin Hangi Programları Kullanmalı? | Siber Alemin Kapsamlı Blog Arşivi :

  [...] Asitweb [...]

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu