Rapidshare Captcha Kaldırıldı !

RapidShare LogoBugün ( 2 Temmuz 2008 ) itibariyle RapidShare free kullanıcılar için Captcha ( Download yapmadan önce girdiğimiz karakterler ) kaldırıldı . Yapılan diğer değişiklikler ise şunlar ;

- Free kullanıcılar için tek dosya upload ve download sınırı 200 MB ‘ a çıkarıldı . ( Örneğin bir film indiriyorsunuz genelde partlar 100 ‘ er MB olur işte bu limit artık 200 MB ‘ a çıkarıldı . )

- Free kullanıcılar için Captcha ‘ yı kaldırdılar ama indirme yaparkenki hızınızı maksimum olarak saniyede 500 KB olarak sınırlamışlar , yani bağlantınız 10 Mbit de 100 Mbit de olsa free kullanıcı iseniz saniyede maksimum 500 indirebileceksiniz . ( Türkiye için şuanda 4 MBit bağlantıda 450 – 500 kb download yapılabileceğimizi düşünürsek bu şimdilik bir çok kullanıcı için sorun olmayabilir . )

- Premium kullanıcılar indirebilecekleri limit 5 günlük olarak hesaplanıyorken şimdi günlük 10 GB olarak belirlenmiş . Türkiye ‘ deki bir çok kullanıcı zaten 10 GB indirmiyor diye düşünebilirsiniz fakat yurtdışından indirilen yüksek çözünürlüklü filmler bu limiti aşmaya yetiyor bile . Ancak RapidShare bunu da düşünmüş örneğin 1. gün 5 GB indirdiniz diğer 5 GB diğer güne devrediyor . Bu devir işlemi 5 günde bir ( 50 GB 5 günlük limit ) sıfırlanıyor .

RapidShare ‘ in ilgili açıklamasını şu sayfada bulabilirsiniz .

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Benzer Yazılar

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu