ScreenShot Utility v1.0

Bu program sayesinde tek tusla bilgisayarinizdaki o anki goruntuyu kaydedebilirsiniz . Ister monitordeki tum goruntuyu isterseniz o kullandiginiz pencereyi kaydedin . Gerçekten her eve lazım denebilecek türden bir program :)

Programı indirmek için tıklayın.

İlacını indirmek için tıklayın.

Programın tam sürüm çalışması için ilacını indirmelisiniz.

* Program ve ilacının rar şifresi ” www.asitweb.net ” dir .

İlk olarak programı kurun . Sonra programı çalıştırmadan C:\Program Files\Screenshot Utility ‘ e gelin .

Ordaki ScreenshotUtility.exe isimli dosyanın adını ScreenshotUtilityyedek.exe yapın . ( Eğer dosyanın ismini değiştirme sırasında hata veriyorsa program açık demektir . Aşağıdaki resimdeki kırmızı yuvarlak içine alınan simgeye sağ tuşla tıklayın ve exit e basın . )

Programı kapattıktan sonra tekrar dosyanın adını değiştirmeyi deneyin bu sefer bir sorunla karşılaşmayacaksınız . Dosya ismini değiştirdikten sonra aşağıdaki gibi olması lazım . Daha sonra ilacını indirin . İlacın içindeki ScreenshotUtility.exe dosyasını C:\Program Files\Screenshot Utility ‘ e kopyalayın . Bu dediklerimi yaptığınızda aşağıdaki gibi bir görüntü elde etmeniz lazım .

Daha sonra ScreenshotUtility.exe ‘ ye tıklayarak programı açın . Aşağıdaki gibi Licensed To : TSRh yaziyorsa ilacı basariyla yaptiniz demektir.

Saatin yanındaki fotoğraf makinesi simgesine sağ tuşla tıklayın ve ” Configure ” seçeneğini seçin .

Karşınıza yukardaki gibi bir ekran gelcek .

Capturing

Key Combination : Hangi tuşla ekran görüntüsü yakalamak istiyorsanız bu satıra gelin ve o tuşa basın .

Capture Entire Screen : Ekranın tamamının görüntüsünü çeker .

Capture Active Window : O an kullandığınız pencerenin görüntüsünü çeker .

Saving Files

Directory : Dosyaların hangi klasöre kaydedileceği .

Base Filename : Seçilen dosyaya verilen otomatik isim . Ordaki yazı ” Screen ” olursa resimler Screen1 Screen2 diye adlandırılacak . Kendinize göre ordaki yazıyı ” Resim ” olarak da değiştirebilirsiniz .

Number Of Digits : Dosyaların sonundaki sayının kaç haneli olacağı . Örneğin burdan 4 ü seçerseniz yukardaki yazı da ” Screen ” ise ilk çektiğiniz resim

” Screen1″ sonraki ” Screen2 ” sonraki ” Screen3″ diye devam edecektir .

Format : Burdan ” JPG ” yi seçin . Sağdaki settings tuşuna bastığınızda ordaki işareti sağa sola yaptığınızda yukarıdaki Quality nin sağında yazan sayı değişiyor . O sayıyı 75 olacak şekilde ayarlayın . Grayscale seçeneği çektiğiniz resmin siyah beyaz olmasını sağlar . Progressive ne onu bende bilmiyorum :) Aşağıdaki gibi ayarlamalısınız .

Settings

Play Sound After Capture : Resmi çektikten sonra klik sesi çıkarır . Bunun seçili olmasını tavsiye ederim diğer türlü insan resmi çektimi çekmedimi diye şüpheye düşüyor :)

Show Message After Capture : Resim çekildikten sonra mesaj penceresi gösterir . Sinir bozucu bir özellik bunu ticklemeyin derim ben.

Copy Screenshot to Clipboard : Çekilen resmi aynı zamanda kopyalar paint vb. programları açıp yapıştır dediğinizde çektiği resmi yapıştırır . Bunu seçmenize gerek yok bence .

Run On System Startup : Programın windows başlangıcında otomatik olarak çalışmasını sağlar . Bunu mutlaka seçin çünkü her an görüntü almanız gerekebilir eğer ki program açık değilse siz yukarda seçtiğiniz resim çekme tuşuna bassanız da resminizi kaydetmez . Bu özelliği mutlaka seçin .

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Diğer Yazılar

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu