Teröristlerin katlettiği Astsubay Şehit sayılmadı

şehitTeröristlerin katlettiği astsubay şehit sayılmadı..

Emekli Sandığı, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde 6 Ağustos 2006 tarihinde terörisler tarafından evi basılan, eşi ve çocuklarının gözleri önünde taranıp öldürülen, ölüm haberinin telefonda verildiği babası da kalp krizinden ölen Jandarma Astsubay Levent Çevik’i “görev başında değil, evinde öldürüldü” diye terör şehidi saymadı.

Konu hakkında konuşan şehidin eşi Esra Çevik,”Eşim öldükten sonra emeklilik işlemleri başlatıldı. Emekli Sandığı tarafından toplam 17 bin YTL verildi. Bu hem tazminatı hem de bu yılın mayıs ayına kadar olan 9 aylık toplu maaşıydı. Eşim, evinde öldürüldüğü için Emekli Sandığı tarafından terör şehidi sayılmadı. Beytüşşebap’ta teröristler tarafından öldürüldüğü bilinmesine rağmen, böyle bir maaş bağlanmasına askerler de hayret etti. Evimizi basan, benim ve çocuklarımın gözleri önünde eşimi şehit eden teröristler, güvenlik güçlerimizle giriştikleri bir çatışmada öldürüldü. Eşimin teröristler tarafından öldürüldüğü, bu kişilerin ele geçen silahlarının balistik muayenesinden anlaşıldı. Eşimin terör şehidi sayılmaması bizi derinden yaraladı”. dedi.

Türkiye Gaziler Vakfı yöneticilerinden gazi Koray Gürbüz de, okul arkadaşı olan Levent Çevik’in, malül sayılmasının kendilerini de üzdüğünü söyledi. Jandarma Genel Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Mehmet Çavdaroğlu ve diğer yetkililerin, Levent Çevik’in terör mağduru olarak sayılması için çaba gösterdiğini belirtti. Gürbüz, “Levent, asker olduğu, teröristlere karşı mücadele ettiği için öldürüldü. Emekli Sandığı’nın bu hatayı sunacağımız belgelerden sonra düzelteceğini umuyoruz” şeklinde konuştu.

KAYNAK

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Diğer Yazılar

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu