Türk Diye Ölüme Terkedildi!

Viyana’da ailesiyle birlikte yaşayan Mesut Erkul, hastane görevlilerinin insanlık dışı davranışı sonucu hayatını kaybetti..

Geçtiğimiz cuma günü fenalaşan 51 yaşındaki dört çocuk babası Erkul eşi Nevin ve kızı Benan tarafından bir taksiyle Lorenz Böhler Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ancak, Erkul hastaneye eşofmanındaki ay-yıldız nedeniyle alınmadı.

Bunun üzerine daha sonra yine taksiyle bu kez Barmherzige Bruder Hastanesi’ne giden aile, burada da başka bir şokla karşılaştı.

Bu kez hastane görevlileri prosedüre acil hastanın ambulansla getirilmesi gerektiğini belirterek taksiyle getirilen Erkul’u kabul etmedi.

Erkul hayat mücadelesi verirken ailesinin hastane yetkileri ile tartışmasına polis müdahale etti. Polis, hastanın durumunun acil olduğunu ve hastaneye alınmasını istedi. Ancak durumu ağırlaşan Erkul geçirdiği kalp krizi sonucu acil kapısında can verdi.

Mesut Erkul’un cenazesi yapılan otopsinin ardından memleketi Aydın’ın Kuşadası İlçesi’ne getirilerek toprağa verildi.

Yaşadıklarına inanamadığını söyleyen ve hastane yönetimine dava açan acılı eş Nevin Erkul şunları söyledi: ‘Eşimi ilk götürdüğümüz hastane kabul etmedi. Eşofmanındaki ay-yıldız yüzünden mi diye sorunca evet dediler. Gittiğimiz ikinci hastanede de ‘Gidin ambulansa binip gelin’ dediler. Burada görev yapan polisi şahit gösterip her iki hastane yönetimi aleyhine dava açtım.’

Kaynak : Akşam Gazetesi

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Diğer Yazılar

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu