Windows Live Messenger 2009 Build 14.0.5027.908

Windows Live Messenger 2009 Build 14.0.5027.908


Windows Live Messenger ‘ ın yeni sürümü çıkmış .. Burdan indirebilirsiniz . ( Şuan linkteki İngilizce , Türkçesi çıktığında bu sayfayı güncelleyeceğim . )
Bu sefer gerçekten beğendim , bilgisayarın kaynaklarını da çok sömürmüyor gibime geldi , aşağıda ekran görüntülerine yer verdim , buyrun bakın ..İlk açtığımızdaki ekran şöyle , şekil itibariyle güzel değişiklikler var , ayrıca kişi listenizin altına What’s New diye bir bölüm eklenmiş burda listenizdeki kişilerin yaptıkları değişiklikleri görebiliyorsunuz , değişiklik yapan kişilere bakmak için sağ ve sol oklar bulunmakta . İsterseniz bu özelliği kapatabiliyorsunuz .
Windows Live Messenger 2009 Build 14.0.5027.908

Fareyi sağ üst kısma doğru götürdüğümüzde ise WLM ‘ nin rengini değiştirebiliyoruz ..
Windows Live Messenger 2009 Build 14.0.5027.908Kişi ekleme buttonunun sağına yeni bir button eklenmiş hemen bakıyoruz neymiş ;
Windows Live Messenger 2009 Build 14.0.5027.908
Kişileri eklediğiniz bölümlere göre WLM ‘ ın görünümünü değiştirebiliyorsunuz . Boy seçeneklerine göre kişinin nickinin solunda görüntü resmi gözüküyor , en yakışanı orta boy oldu gibi .. Ayrıca burdan ” Show the what’s new list ” kısmındaki tick ‘ i kaldırırsanız az önce bahsettiğimiz What’s new özelliği kapanıyor ..


Vallahi çok şık durdu ..
Windows Live Messenger 2009 Build 14.0.5027.908Gelelim konuşma pencerelerine ,
Windows Live Messenger 2009 Build 14.0.5027.908

Gözüme çarpan ilk yenilik sol taraftaki görüntü resimlerinin kişinin durumuna göre etrafının renklendirilmesi . Mesela ben burda çevrimdışı girdiğim için görüntü resmim soluk , karşımdaki ise meşgul durumunda olduğu için görüntü resminin etrafı kırmızı renk ..


Konuşma penceresinde üzerine gelince gözüken bir çubuk sayesinde istenilirse görüntü resimleri sol tarafa doğru kapıtılıp açılabiliyor , sadece konuşma yapıp başka birşey istemeyenler için ideal olmuş .
Windows Live Messenger 2009 Build 14.0.5027.908

Konuşma penceresinde üzerine gelince gözüken bir çubuk sayesinde istenilirse görüntü resimleri sol tarafa doğru kapıtılıp açılabiliyor , sadece konuşma yapıp başka birşey istemeyenler için ideal olmuş .


Son olarak sistemi ne kadar sömürdüğüne bakalım ;
msnmsgr.exe olarak 10mb ve zannediyorum yeni versiyon ile gelen ekran görüntüsündeki bir kaç sıra üstteki wlcomm.exe olarak da 14mb , eski versiyonların kullanım miktarını hatırlamamakla beraber fena bir rakam olmadığını düşünüyorum ..
Windows Live Messenger 2009 Build 14.0.5027.908


Hüseyine de bu dalavere wlm konuşması için teşekkürler :)
Windows Live Messenger 2009 Build 14.0.5027.908

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Benzer Yazılar

“Windows Live Messenger 2009 Build 14.0.5027.908” yazısına 14 Yorum Yapılmış

 1. Volkan :

  Yeni Windows Live Messenger oldukça şık görünüyor. İndiriyorum açıklamalar için teşekkürler…

 2. anıl :

  bence de bu dürüm güzel ama plus u desteklemio şu an çoklu msn falan açamadım bi kaç yama indirdim onlarda açamadı tek oturum luk olarak kullanmak isteyenler için ii görünüm de güzel ama dediğim eksik o konuda ilerde plus da desteklerse falan ii olur :D

 3. admin :

  Çoklu oturum için şurda bahsettiğim A-Patch ‘ i kullanabilirsiniz . Sitesine girdikten sonra ” A-Patch for Windows Live Messenger 9.0 Wave 3 ” ‘ ü indirmeniz gerekiyor .

 4. osmanalperen :

  arkadaşlar ben A-Patch for Windows Live Messenger 9.0 Wave 3 ü indirdim ama kurum aşamasında işaretlememi istediği bazı şeyler var nasıl yapmam gerekiyor kurmak için cevabınızı bekliyorum birde ben türkçe yamalı kullanıyorum messengeri bi fak olmaz değlmi aynen türkçe devam ederim cvplarınız için şimdiden teşekkür ederim:)

 5. admin :

  osmanalperen ;
  O işaretlemeleri kendi tercihine göre yapman gerekiyor , eğer Türkçe kullanıyorsan yine Türkçe olarak kullanmaya devam edersin dil olarak bir değişiklik olmaz .

 6. osmanalperen :

  teşekkür ederm admin…:D

 7. osmanalperen :

  slm ben bu konularda yeniyim Messenger Plus! Live ve messenger skinin ne gibi özellikleri var beni bu konuda bilglendirirsenz sevinirim bende Windows Live Messenger 9.0 kullanıcısıym şimdiden cvplar için teşekkürler

 8. admin :

  Messenger Plus! Live ile wlm ‘ ye çeşitli özellikler katabilirsiniz eklentiler kullanarak . Google ‘ da şu aramayı yaparsanız ve çıkan sonuçları incelerseniz daha iyi anlayabilirsiniz demek istediğimi . Onun dışında Skin ise sadece wlm ‘ ye yeni görünüm kazandırmaya yarar .

 9. kübra :

  ya ben indirdim türkçe olarak güncelledim güzel ama bunda man plus işe yaramıyo ya renklendiremiyorum yazılarımı napmam lazım acaba yardım edermisiniz ???:)

 10. ByTheMK :

  Merhabalar
  bende 9.0 kullanıcısıyım aynı zamanda plusuda yükledim türkçe olarak kullanıyorum her ikisini de gayat de hoş yalnız tek sorunum var kişi listemdekilerin ve benim yazı renkleri gözükmüyor
  bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim başka da bir sorunum yok.. =)

 11. admin :

  Google da ” msn plus nick renklendirme ” diye arattığımda şunu buldum belki işinize yarar ..

 12. ByTheMK :

  Bu kodları biliyorum denedim ama hiç bi işe yaramıyolar ne kişi listemdekilerin nede kendi nickim renkli görünmüyo malesef ):

 13. admin :

  Bir bilgim yok o zaman maalesef , belki bilen bir arkadaş yorum yaparsa onaylarım siz de görmüş olursunuz .

 14. Mavzer :

  Ben Kurmaya Kalktıgımda İnternete Baglı oldugnuzdan emın olun dio. ve kurmuyo.napmam gerek bilen biri varsa yazarsa sevinirim…

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu