Wordpress Cpu Kullanım Sorunu Yaşadık

Geceden beri site kapalıydı , nedeni ise aşırı cpu kullanımından sitenin askıya alınması ( suspend ) idi . Kullandığım host ‘ a dün gece mail attım sabah 10 gibi bana döndüler ve aşırı cpu kullanımından askıya alındığını bildirdiler . Sitem o kadar çok da ziyaretçi almıyor , biraz şaşırmakla birlikte Wordpress için Cpu kullanımını düşürmeye yarayacak bir kaç kod değişikliğine gittim ve cpu kullanımındaki logları RodosWeb ‘ den istedim . Gerekli kod değişikliklerini yaptıktan sonra gördüm ki site tekrar suspend olmuş , gelen mailda sbtracking-chart-data.php dosyasının aşırı cpu ve ram yediğini belirtiyorlardı . sbtracking-chart-data.php Crawl Rate Tracker isimli bloga gelen botların sayısını gösteren eklentinin bir dosyası . Uzun süredir kullanmama rağmen bir sorun olmamıştı , bu sorun üzerine eklentiyi ” Etkisizleştir ” dim ve eklentinin bulunduğu wp-content/plugins/search-bot-tracking klasörünü komple sildim . Şuan bir sorun yok gibi , umarım böyle sorunsuz bir şekilde devam eder ..

Bu erişim sorunu yaşadığım süre içerisinde iletişim bölümünden ulaştıysanz veya mail atıp da cevap alamadıysanız lütfen tekrar iletişime geçiniz , attığınız maillar elime geçmemiş olabilir .

Not : Wordpress Cpu kullanımı için yararlandığım kod değişiklerini ve kaynaklarını bir terslik olmazsa bir kaç gün içinde sizlerle de paylaşmayı düşünüyorum .

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Diğer Yazılar

“Wordpress Cpu Kullanım Sorunu Yaşadık” yazısına 5 Yorum Yapılmış

 1. FACTOR2 :

  Öncelikle geçmiş olsun.Eklenti seçerken dikkt etmek gerekli.Umarım bir daha problem yaşamazsın.

 2. cihan :

  Aynı sorun bendede meydana geldi dün geceden beri sitem kapalı. Cpu aşımından dolayı suspend edildiğini söyledi host aldığım kişi. Acaba beklememmi gerekiyor sitenin açılmasını, yapabilecek bişey yokmu. Siz ne kadar bir süre beklediniz. Host aldığım kşi beklemekten başka yapacak bişey yok dedi. (bu kısmı anlayamadım siteyi açmak host firmasının elinde değilmi) Açılınca eklentileri kaldır dedi.
  Teşekkürler, sitenizde oldukça güzel olmuş başarılar dilerim

 3. admin :

  Host firmanızdan ( kişiden ) loglara bakmasını söyleyin , hangi eklentinin fazla cpu kullandığını size söylesin siz de ona göre o eklentiyi devre dışı bırakın .

 4. Ahmet :

  Ben de mybb kurulu dizinime wp blog’da kurmak istiyorum. Ama işte cpu kullanımı ne olur? Herhalde kullanıcıadı.wordpress.com’u yönlendiricem.

  Sade bir tema kullanırsam, ne kadar cpu harcar acaba??

 5. Quaresma :

  Yazınız için teşekkürler.. Eklentiler eğer fazlaysa çok CPU yiyor. Kendi sitemde 24 adet eklenti vardı. 12ye indirdim şu anda normal seviyelerde..

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu