YouTube ‘ a erişim engellendi..

Bir süredir YouTube Türk-Yunan videolarının atışmasına sahne oluyordu . İlk önce bir Türk tarafından belgelerle ” Homoseksüel ” liğin Yunanlılarda başladığına dair bir video yapıldı . Ondan sonra da Stravtos mudur nedir ( daha önce YouTube dan banlanan bir arkadaş kendisi ) Mustafa Kemal Atatürk ‘ e dil uzatacak ve hatta O ‘ na ” Gay Kemal ” benzetmesini yapabilecek kadar haddini aştı . Zaten çoğu blogda bu tür haberleri görmüşünüzdür . Ben olayın neticeye bağlanmasını bekleyip sonra yazayım dedim . Daha sonra bizim Türk ile yunanlı videolarını kendi istekleriyle kaldırdı . Ama iş adli mercilere kadar uzanmıştı ki daha sonra ellerine Atatürk ‘ e hakaret videosunu içeren cd ulaştırıldı . Bundan sonra da İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi gerekli işlemleri yaptı ve Türk Telekom ‘ a iletti . Bunun üzerine Türk Telekom da gereğini yaptı ve YouTube ‘ a erişimi engelledi . Şuan YouTube erişime kapalı . İlerde hatıra olsun die şip şak çekiverdim burdan bakabilirsiniz .

Şimdi ben kendi düşüncelerimi yazayım ;
Bazı arkadaşlar şimdi bu yasakçı zihniyetin çok yanlış olduğunu ve biz dışarda olanlara gözümüzü kapatırsak bunların olmaya devam edeceğini ve bizim bunlardan haberdar olmadığımız için gerekli cevabı veremeyeceğimizi savunabilir . Ben tam tersini savunuyorum . Şöyle ki ; bu YouTube ‘ a Türkiyeden kim bilir kaç kişi giriyor ? Bu engelleme zaten geçici bir süreliğine olacak YouTube ” Ben videoyu kaldırdım ” diyip gerekli başvuruyu yapıp erişimin açılmasını isteyecek ve sonuç olarak şimdi yada sonra erişim açılacak . Fakat YouTube erişim kapalı kaldığı süre için kaybettiği Türkiye internet kullanıcısının nasıl büyük bir rakam olduğunun tekrar farkına varacak ve ilerde bu hatayı tekrarlamamak için elinden geleni yapacak ve daha sert bir politika izleyecek . Benim şahsi görüşüm budur . Sonuç olarak ” Yasakçı Zihniyet ” ‘ imiz ilk defa doğru bir iş yaptı diye düşünüyorum . Siz de yorum kısmına kendi düşüncelerinizi yazabilirsiniz .

yükleniyor Raporunuz gönderiliyor , lütfen bekleyiniz .

Diğer Yazılar

“YouTube ‘ a erişim engellendi..” yazısına 1 Yorum Yapılmış

  1. gokdeniz :

    çok gereksiz ve saçma..herşeyin bir usulü yolu yordamı vardır.son çare olan yasaklama çok gereksiz yere kullanılmış,itibarımızı zedelemiştir

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

 


*
Lütfen aşağıdaki güvenlik kodunu soldaki boşluğa giriniz.
Kodu Yenile.

Güvenlik Kodu